SORTEKS

2007 yılında İstanbul’da kurulan Sorteks firması ayakkabı sektöründe hem ithal grupların distribütörlüğünü yapmakla beraber üretim tarafında da birden fazla firmanın tedariğini sağlamaktadır.

Yıllar içerisinde dünyaca ünlü markaları tek çatı altında toplayan Sorteks firması 2018 yılında kendi markası Buckhead ile birlikte hem Türkiye pazarında hem de toptan satış verdiği yurtdışı pazarıyla birlikte dünyaya açılarak başarılarına ve yatırımlarına devam edecektir.

2018 yılında Sorteks firmasının kendi markası olarak piyasaya giren Buckhead ismini Atlanta’nın ünlü moda merkezi olarak bilinen Buckhead şehrinden almaktadır.

Çocuk kategorisinde Avrupa üretimli kar botlarıyla iddialı bir şekilde tüketicilerle buluşan marka şimdi hem yetişkin hem de çocuk spor ayakkabıları,kar botları ve sandaletler ile geniş bir yelpaze de tüm kesime hitap etmektedir. 

Özellikle son zamanlarda yeni nesil modasını yakından takip eden Buckhead hem Türkiye’de hem de ihracat yaptığı ülkeler de birbirinden farklı lokasyonlarda imzalarını atmaya devam edecektir.

Kar botları : kaydırmaz taban ile birlikte sadece Avrupa’da üretimi olan  oc sistem, yağmur ve kar suyunu kaydıran özel su tutmaz kumaşı mevcuttur.

Tüm yetişkin ve çocuk modellerin de ayakları sıcak tutan kürk kumaş mevcuttur. Spor ayakkabı: Ayakların tüm gün rahat etmesini saglayan flex foam olarak adlandıralan iç pedi mevcuttur.

Hava alabilen kumaşa sahiptir , kaydırmayı minimize eden tabanı ile tüm gün rahatlık sağlar.

Çocuk modellerin de  kolay giyip cıkarabılen cırt cırtlı bantlar mevcuttur.

Işıklı alt taban ıle çocuklar karanlıkta da spor ayakkabıların keyfini çıkaracaktır.