Sorteks Grubu, müşteri memnuniyeti ve güveni temel alan hizmet anlayışıyla, sektörün önde gelen grup şirketleri arasında yer almaktadır. Önemli global markaları Türkiye pazarına getirerek ülkemize milli değer kazandırmaktadır. Tüm bu birikim ve işbirliklerinin sonucunda dünya çapındaki gelişmelere hızla uyum sağlamayı başarmış ve Türkiye’deki değişimin öncüleri arasında yer alan bir marka olarak konumlanmıştır.

KURULUŞUMUZDAN BUGÜNE…

2007 yılında;

İspanyol markası IGOR ile birlikte kadın ve çocuk kategorisinde gösterdiği yenilikle birlikte özellikle “anne-çocuk” konseptine dair atılımlarda bulunmuştur.

2008 yılında;

İtalyan markası ATTIBA ile kış sezonu için birçok mağazayla anlaşma imzalamıştır. Bununla birlikte yaratıcılık ve dinamizm ilkesini benimsediğini de göstermiştir.

2010 yılında;

Ünlü İtalyan markaları MOSCHINO ve NATURINO’nun Türkiye marka yöneticiliğini üstelenmiş ve bunu yanı sıra kendi özel tasarımları olan BUCKHEAD markasıyla hem çocuk hem de kadın kategorilerinde ön plana çıkmıştır.

2013 yılında;

BRAND CITY isimli online ticaret sitesi ve ilk perakende mağazasını faaliyete geçirmiştir.

Bugün;

Bugün Sorteks, büyüyen marka portföyü, başarılı işbirlikleri, genişleyen ürün kategorileri ile ülkemiz ekonomisine üretimin gücüyle destek olmaya devam ediyor.

Misyonumuz

  • Avrupa standartlarına uygun, müşteri beklenti ve memnuniyetini yüksek oranda karşılayan kaliteli, konforlu, sağlıklı ayakkabı üretmek ve ithal-ihraç etmek.
  • Avrupa’nın önde gelen markalarını Türkiye pazarına getirmek ve geliştirmek.
  • Sektörün nabzını tutarak eksik ve ihtiyaç duyulan ürünleri müşterilere sunabilmek.

Vizyonumuz

Çocuk ve kadın-erkek ayakkabı sektöründe kaliteye, konfora ve ayak sağlığına önem veren bir marka olarak sektöre yön vermek.